Klasické a sportovní masáže

Nejčastěji žádaná masáž používaná při léčbě  bolestí zad. Napětí v přetížených svalových skupinách člověk pociťuje jako ztuhlost, pálení a časem se objevuje i bolest.  Masáž tyto namáhané svaly relaxuje a často poskytuje okamžitou úlevu.  Odstraňuje únavu a svalové napětí, zmírňuje bolesti kloubů a hlavy, příznivě působí na pohybový aparát.
Masáž je zaměřená na práci s konkrétními svalovými skupinami. Velmi dobře odstraňuje bolesti a zdravotní problémy svalového původu. Typickým příznakem jsou bolesti svalů šíje, zad, paží a dolních končetin po fyzické námaze, bolesti způsobené dlouhodobým přetěžováním nebo prochlazením.
U klasické a sportovní masáže se masíruje převážně dlaněmi a prsty. Podle účelu má masáž buď klidné relaxační tempo, nebo je dynamická – aktivující.

Cena: 500 Kč / 30 min

Objednat
 

Relaxační aromatické masáže

Jemná masáž v kombinaci s vonnými esencemi dle výběru klienta působí hlubokou relaxaci. Zahrnuje uvolňující masáž celého těla či jeho části. Masáž má klidné tempo a převažují v ní jemnější hmaty.

Cena: 500 Kč / 30 min

Objednat
 

Masáž nohou a chodidel

Reflexologie nohy je nesmírně účinná forma terapeutické masáže. Naše chodidla představují dokonalou mapu celého těla. Terapií reflexních zón vytváříme základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Její pomocí lze najít skutečné příčiny nemocí či odhalit oslabení orgánů ještě dříve, než nemoc propukne.

Stlačováním a hlazením příslušných bodů na chodidle dokážeme nejen ovlivňovat vnitřní orgány, ale i ulevit od bolesti, uvolnit nahromaděné napětí, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit uvolnění a dokonalé harmonie těla. Touto šetrnou a účinnou technikou přispíváme k obnovení tělesné i duševní rovnováhy a aktivujeme přirozené léčebné síly organismu.

Cena: 500 Kč / 30 min

Objednat
 

Masáž pro těhotné

Příjemná a uvolňující masáž navozuje dobrý zdravotní a duševní stav nastávající maminky. Masírují se dolní nebo horní končetiny, záda a šíje a dochází k úlevě především v bederní oblasti. Masáž navíc podporuje zdravý vývoj plodu.
V případě rizikového těhotenství je nutná konzultace s lékařem a jeho písemné potvrzení, že je masáž vhodná. Obvykle se masáže provádějí v období od 4. měsíce těhotenství do první poloviny osmého měsíce. Pokud se na to klientka cítí, dá se však masírovat až do prvního týdne v devátém měsíci.

Cena: 500 Kč / 30 min

Objednat
 

Manuální lymfatická masáž

Lymfodrenáž je speciální jemná masážní technika prováděná stálým tlakem, pomalým tempem a speciálními hmaty v přesně určeném pořadí. Obnovuje a zlepšuje oběh lymfy v těle.

Její největší přínos spočívá v detoxikaci organismu a zlepšení celkové imunity. Je vhodná pro lidi vystavené dlouhému stání nebo sezení, odstraňuje pocit „těžkých nohou“, pomáhá k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, zvyšuje kondici, zlepšuje stav pokožky, působí proti jejímu stárnutí a používá se také pro formování postavy. 

Cena: 700 Kč / 45 min

Objednat
 

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je druh hmatové techniky masáže. Provádění lymfodrenáže napomáhá aktivovat mízní systém, a tím podporuje tok lymfy. Při rozproudění lymfy v těle dochází k odstraňování škodlivin (toxických látek).
Tato technika napomáhá celkové regeneraci organismu. Používá se jednak na léčbu lymfedémů, jednak jako prevence u osob, které jsou vystaveny dlouhému stání či sezení v nezměněné poloze (např. letušky, prodavačky, kadeřnice, programátoři). Protože napomáhá rychlejší regeneraci, používá se také po fyzické zátěži při vrcholovém a rekreačním sportu, ale i po zátěži psychické.

Nejčastějšími pacienty lymfodrenáže jsou lidé s lymfatickými otoky (lymfedémy). Otoky vznikají druhotně po operacích nebo radioterapii. Lymfodrenáž je důležitá také jako prevence a léčba pooperačního nebo postradioterapeutického lymfedému. Nejčastěji tuto léčbu podstupují ženy po operaci prsu, které mají otok na horních končetinách, hrudní stěně nebo prsu.

K dosažení správného a účinného efektu je nutné provádět lymfodrenáže opakovaně.

Cena: 700 Kč / 45 min

Objednat
 

Indikace lymfodrenáží

Zdravotní indikace

 • pooperační stavy – plastická, cévní i všeobecná chirurgie
 • onkologická léčba (po operaci prsu, po ozařování)
 • u pracujících s přetěžováním dolních končetin (např. lékaři, letušky, pokladní)
 • migrény, bolesti hlavy a jejich prevence
 • sklon k infekčním nemocem z důvodu oslabení imunitního systému
 • porucha látkové výměny v kloubech: artróza, dna
 • léčba obezity
 • úprava stavu po neodborně provedené manuální lymfodrenáži


Sport

 • poúrazové stavy (distorze kloubů – podvrtnutí, svalové obtíže – natržení svalů, poranění šlach – tenisový loket, po sundání sádrové fixace)
 • rychlejší regenerace po zátěži
 • bolesti páteře a svalů
 • relaxace, regenerace a pročištění (detoxikace) organizmu
 

Fyzioterapeutické metody vám pomohou
od bolestí pohybového aparátu

Jak se objednat?

 

© Copyright 2020 Rehabilitace Borovany s.r.o.

Vytvořili v: