Magnetoterapie

Využívá působení pulzního magnetického pole. Magnetoterapie zvyšuje prokrvení tkání, působí protizánětlivě, proti bolesti, proti otokům, uvolňuje svalové křeče a urychluje hojení kostí a měkkých tkání.

Využívá se např. po zlomeninách, při degenerativních a zánětlivých onemocněních pohybového systému nebo při funkčních poruchách. Léčbu je vhodné kombinovat s vodoléčbou, rehabilitačním cvičením a laserovou terapií.

Cena:
100 Kč / 1 aplikace
500 Kč / 10 aplikací

Objednat
 

Vodoléčba

Vodoléčba neboli hydroterapie znamená využití vody k léčbě různých onemocnění. Teplá lázeň dokáže uvolnit a prokrvit ztuhlé svaly, příjemně působí na unavené klouby a navodí celkový pocit relaxace. Chladnější lázeň v horkém počasí povzbudí, stáhne cévy a uleví organismu zatíženému nadměrným horkem. Vodoléčebná terapie je vhodnou přípravou na vlastní rehabilitaci nebo masáž.

Varianty: celotělová perličková koupel, vířivá končetinová koupel, aroma koupel, rašelinová koupel, suchý zábal a relaxace

Cena: 500 Kč / 30 min

Objednat
 

Elektroterapie

Využívá vlivu elektrických proudů anebo impulzů na organismus. Elektrický proud je do organismu přiváděn elektrodami vodivě připojenými na kůži. Tato forma terapie účinkuje proti bolesti, zvyšuje prokrvení tkání, uvolňuje svalové napětí. Některé typy proudů se využívají k stimulaci nefunkčních svalů.

Využívá se např. při bolestech kloubů a páteře, při poruchách svalového napětí a nervosvalové funkce.

Cena:
100 Kč / 1 aplikace
500 Kč / 10 aplikací

Objednat
 

Laserterapie

Laser je zařízení uvolňující energii jako paprsek elektromagnetického záření. Tento paprsek má určité charakteristické vlastnosti, díky kterým disponuje vysokou energií. Ve fyziatrii se používají nízko výkonné lasery s výkonem do 500 mW.

Aplikace laseru napomáhá regeneraci poškozených tkání, působí proti zánětu a bolesti. Napomáhá např. v léčbě vředů, jizev, oparů, při bolestivých funkčních poruchách pohybového systému, při poúrazových stavech, distorzích, hematomech, otocích, při degenerativních kloubních onemocněních, při zánětech šlach, úponů a svalů.

Cena:
100 Kč / 1 aplikace
500 Kč / 10 aplikací

Objednat
 

Ultrazvuk

Ultrazvuk je mechanické vlnění, při jehož aplikaci neprochází tkáněmi žádný elektrický proud. Opakovaná aplikace UZ zlepšuje prokrvení tkání, vstřebávání otoků a výronů, tlumí bolest, zlepšuje metabolismus a uvolňuje svalového napětí.

Využívá se např. při artrotických změnách, zvýšeném svalovém napětí, při patních ostruhách, na jizvy a v subakutním stadiu krevních výronů.

Cena:
100 Kč / 1 aplikace
500 Kč / 10 aplikací

Objednat
 

© Copyright 2020 Rehabilitace Borovany s.r.o.

Vytvořili v: